Вітаю всіх із днем вишиванки в Україні. Бажаю гарного дня!
Сьогодні ми маємо піднесення патріотичного духу і все більше людей починаються згадувати своє коріння і одягати вишитий одяг.
Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з незапам'ятних часів. Виникнення та розвиток вишивки на одязі відбувались поступово, вбираючи в себе різноманітні елементи візерунків, орнаментів, які символізували світосприйняття та вірування наших предків.
В епоху Київської Русі вишивка золотими і срібними нитками зазнала розквіту і поширення в побуті феодальної знаті. Київ був центром вишивального мистецтва золотом і сріблом. Тут організовувались майстерні при монастирських школах. Так, у ХІ столітті сестра Володимира Мономаха Ганна Всеволодівна прийняла постриг у київському Андріївському монастирі й організувала школу, де молоді дівчата вчились вишивати золотом і сріблом. Дружина Рюрика Ростиславовича Ганна вишивала тканини для себе, своєї родини, для Видубецького монастиря.
Шанобливе ставлення наших предків до вишиванки пояснювалось не лише тим, що вона відрізнялась неймовірною красою, а й тим, що вона була оберегом людини, яка захищала від нечистої сили та бід.
Є безліч видів і технічних способів вишивки. Найбільш поширені – хрестик, гладь, тамбур, вирізування, настил, низь, виколювання, мережка.
Якщо у Вас ще немає вишиванки чи взагалі не фанат традиційного, а більш сучасного, хочу Вас запевнити вишивка на одязі може бути сучасною:
Дизайнери теж використовують вишиті мотиви в своїх роботах:
Вишитий одяг завжди виглядає жіночно і святково:
Вишите весільне вбрання має дуже ефектний вигляд:
Для жінок, які люблять стриманий одяг пропоную обрати ніжну вишивку білим по білому:
За допомогою вишивки Ви можете додати яскравих кольорів:
Не забувайте про вишиті аксесуари:
Клатчі
Взуття Вишиті пояси
Якщо говорити про майбутнє, то наше майбутнє звичайно в руках ось цих маленьких українців:
Ви вважаєте, що вишиванка не буде пасувати Вашому мужньому і коханому чоловіку? Тоді дивіться ось ці сімейні фотосесії:
Якщо Ви зацікавились вишивкою пропоную Вам відвідати музей вишивки, де зможете знайти і відкрити для себе багато цікавинок http://www.protcheva.com/museum/
Всі матеріали і фотографії, використані в цій статті, взяті із інтернету.
|